Zamagurské noviny – nový režim tlačeného vydania

od | dec 19, 2023 | Nezaradené | 0 komentárov

Milí čitatelia, chceme sa vám poďakovať za vašu priazeň a skutočnosť, že vďaka vášmu záujmu sú naše noviny stabilne etablované na našom malom regionálnom trhu. Tiež je pre nás veľkým zadosťučinením, že nás čítajú aj ľudia z ďalších kútov Slovenska, od východu až na západ. A nielen to, rodáci sa nám hlásia aj zo zahraničia, kam každý mesiac putuje niekoľko výtlačkov. Cennou skutočnosťou je aj ochota našich predajcov, ktorí nám vo svojich prevádzkach vychádzajú v ústrety a vďaka tomu dokážeme pokryť región. To všetko je pre nás výborný dôvod držať tieto noviny aj ďalej ako súčasť mozaiky, ktorá tvorí celkovú príchuť RAMAGU. V nasledujúcich riadkoch by sme vás radi informovali o niektorých zmenách, ktoré prichádzajú s rokom 2024. 

Mesačník s dvoma dvojčíslami

Formát mesačníka sa nemení a nemení sa ani jeho rozsah. Rozhodli sme sa ale počas leta a zimy zvýšiť čitateľský komfort a doručiť vám “dva v jednom”. Keďže leto a zima predstavujú prázdninový a dovolenkový čas, povedali sme si, že mesiace JÚL-AUGUST a NOVEMBER-DECEMBER spojíme do dvojčísla, ktoré bude dobrým spoločníkom pre chvíle voľna. Keď sa rozhodnete vziať si číslo na letnú dovolenku, môžete si byť istí, že vám nič neujde, aj keď budete mimo Zamaguria dlhší čas. Rovnako tomu bude v čase Vianoc. Po novom vám tak doručíme nie 12 výtlačkov, ale 10. Z toho dva budú o veľkosti 24 strán. 

Cena novín a zmeny v predplatnom

Noviny budú drahšie o 0,10€. Zaplatíte teda 1,30€. Cena za dvojčíslo sa však meniť nebude a bude rovnaká, čiže 1,30€. Doteraz ste za 12 čísel zaplatili celkom 14,40€, v roku 2024 však dáte za všetky čísla 13,00€. V prípade predplatného je rozdiel, či vám noviny doručujeme v Zamagurí a mimo neho. Keď ste si objednali predplatné a noviny vám doručujeme v rámci Zamaguria, cena 20€ ostáva a je nižšia ako v prípade predplatiteľov mimo tohto regiónu. Dôvod je ten, že Zamagurie rozvážame sami a vieme ísť s cenou nižšie. Ak však musíme využiť služby pošty, zohľadňujeme aj cenu za poštovné. Balné nerátame. Ak vám teda noviny budú chodiť poštou, cena bude 25€ (1,30€ výtlačok + 1,20 poštovné + 0€ balné = 2,50€/mesiac). Mnoho periodík zvýhodňuje predplatiteľov tým, že platia v skutočnosti menej ako čitatelia, ktorí si noviny kupujú na predajných miestach. My si to však, vzhľadom na maličký región, nemôžeme dovoliť a preto vám chceme poďakovať za pochopenie a za to, že si nás neustále objednávate. Dodáva nám to chuť do práce. 

Obsah, ktorý je zadarmo

To, čo ponúkame pre všetkých grátis, sú naše podcasty, teda zvukové relácie, ktoré si môžete pustiť cez počítač, mobil, či smart radio a telefón. Stačí ísť na náš web www.zamagurskenoviny.sk a kliknúť na heslo “PODCASTY”. Ešte jednoduchším spôsobom si ich pustíte pomocou aplikácie SPOTIFY, PODCASTY GOOGLE a APPLE PODCASTS. Nájdete tu nové relácie, ktoré postupne pribúdajú počas celého roka. Ich zvuková kvalita sa od roku 2022 spolieha na nášho kolegu Igora Valkovského. Vďaka nemu citeľne vzrástla ich technická kvalita.  

Čítanie novín online? 

V súčasnosti riešime aj možnosť online distribúcie novín pre tých z vás, ktorí ich chcú čítať v mobile, či počítači. Technicky sa jedná o riešenie, ktoré je spojené s nákladmi, ktoré potrebujeme pokryť. No chceme vás ubezpečiť, že hľadáme formu, ktorou by sme potešili aj záujemcov o online verziu. 

lum

 

Objednajte si predplatné na rok (20€ v Zamagurí a 25€ celé Slovensko) ihneď - stačí vyplniť formulár.