STAROVEŠŤAN RUDOLF DLHÝ, ÚSPEŠNÝ NA TIKTOKU

od | júl 12, 2023 | Nezaradené | 0 komentárov

Počas festivalu We love music (Bratislava, 16-17.6.2023) sa konalo aj oficiálne stretnutie najznámejších slovenských TIK-TOK tvorcov, medzi ktorými sa objavilo aj meno zo Zamaguria. Starovešťan, Rudolf Dlhý, je jedným z najúspešnejších Slovákov na TIK-TOKu z hľadiska veľkosti svojho publika. Sleduje ho takmer 260-tisíc ľudí z celého sveta a preto si vyslúžil pozvánku na toto podujatie. 

Rudy, povedz, čo bolo účelom tohto stretnutia “slovenských tiktokerov”?

Organizátori chceli dať do popredia práve TIK-TOK, pretože aj mnoho ľudí zo Slovenska môže mať zlú predstavu o tejto sociálnej sieti. Hudobný festival bol spojený so stretnutím TIK-TOK creators a chcel ukázať niekoľko ľudí úspešných na tejto sociálnej sieti, a to, čo tam prezentujú a robia.

S kým si sa tam stretol? Kto bol súčasťou podujatia?

Medzi pozvanými bol napríklad Oliver Oswald, známy zo seriálu Oteckovia, ďalej Graciosooo, ktorý s Oliverom spolupracuje, ďalej Oskibarami, ktorý robí podcasty, Thefullbanana, ktorý robí videá s ľuďmi na verejnosti, študentka medicíny Nu_t_e_l_la… Výber realizoval Jaro Slávik, známy ako porotca talentovej súťaže.

Kedy si začal s TIK-TOKOM a prečo vlastne?

Začal som pred troma rokmi. Mal som zranenú nohu, nemohol som chodiť a Janko Bachleda zo Spišskej Starej Vsi mi poslal nejaké video, ktoré natočil a tak ma aj inšpiroval. Nudil som sa a pokúšal som sa niečo natočiť aj z postele, keďže som kvôli nohe musel ležať. Zrazu to nejako prišlo, ľuďom sa to páčilo a tak som si povedal, že “prečo nie…”. Niekedy dávno som skúšal aj herectvo a talentovky na konzervatórium – to mi nevyšlo, ale teraz prišla táto príležitosť a tak som istým spôsobom mohol ukázať nejakú stránku seba.

No ale ako sa ti podarilo nazbierať 260-tisíc sledovateľov?

Urobil som nejaké duety, potom urobil na mňa duet najsledovanejší týpek z Brazílie a podobne. Duet funguje asi tak, že ja urobím video a ľudia potom k tomu môžu urobiť druhé video… Keď sa to spojí vyzerá to realisticky, humorne a podobne. Predstav si, akoby sa zhovárali a vtipkovali dvaja ľudia, ktorí sú od seba tisíce kilometrov, ale cez mobil sa to pospája a nakoniec vznikne spoločné video. To potom ľudia pozerajú a zdieľajú. Ja robím a vždy som robil zábavnú formu. Nevenujem sa ničomu vážnemu. Sledujem si komentáre a reakcie ľudí a zatiaľ, za tri roky, nemám ani jeden negatívny komentár. Mám sledovateľov z Ameriky, Indonézie, Filipín, Afriky… V Afrike ma volajú (celé znenie článku nájdete v tlačenom vydaní).

Objednajte si predplatné na rok (20€ v Zamagurí a 25€ celé Slovensko) ihneď - stačí vyplniť formulár.