REHABILITAČNÉ CENTRUM V MATIAŠOVCIACH

od | apr 4, 2024 | Nezaradené | 0 komentárov

Pani Alena Bednarčíková pracuje ako diplomovaný fyzioterapeut už viac ako 25 rokov. Navštevuje imobilných pacientov v ich domovoch a v zariadeniach Jasoň v Spišskej Starej Vsi a Život v Spišských Hanušovciach, okrem toho sa venuje pacientom v Kúpeľoch Pieniny v Červenom Kláštore a deťom v Dennom detskom sanatóriu v Kežmarku. Po práci navštevujú pacienti pani Alenu aj u nej doma, v rodinnom dome v Matiašovciach, kde má na to prispôsobenú izbu. Pred rokmi začala fyzioterapeutka zo Zamaguria snívať o tom, že v našom regióne otvorí vlastné rehabilitačné centrum, ktoré podľa jej slov v Zamagurí veľmi chýba. 

ZNAČKA MIND & BODY

Tento názov môžeme preložiť ako Myseľ a telo. „Tento názov som si vybrala preto, lebo myseľ a telo sú hlboko prepojené a vzájomne sa ovplyvňujú. Odbor fyzioterapie ponúka rôzne techniky a metódy  na to, ako  zmierniť  fyzické ťažkosti a zlepšiť celkovú duševnú pohodu,“  hovorí pani Alena, ktorá vo svojich priestoroch pacientom zatiaľ ponúka vstupné vyšetrenie, liečebnú telesnú výchovu, detskú rehabilitáciu, rôzne druhy elektroliečebných procedúr, svetloliečbu, vírivku na nohy a ruky, vibračný stroj na zrýchlenie metabolizmu, masáže, nácvik rovnováhy a správneho dýchania, inhalácie a inštruktáž chôdze s paličkami.

CENTRUM S REHABILITAČNÝMI SLUŽBAMI 

Myšlienka  a sen vytvoriť centrum vznikla u pani Aleny už dávno. „Brat Marián mi poslal výzvu, ktorá znela: „Poskytovanie  zdravotnej starostlivosti a jej  dostupnosť ľuďom z vidieka,“ MAS  Pieniny – Tatry.   V praxi sa stretávam s tým, ako sa ľudia sťažujú na dlhé čakacie doby, alebo  komplikované cestovanie, alebo ako na stanici po procedúrach premrzli.  To ma veľmi nadchlo, že môžem s finančnou pomocou vytvoriť verejno-prospešnú vec, centrum s rehabilitačnými službami,  ktoré je v Zamagurí potrebné,“ vysvetľuje pani Alena, ktorá pôvodne chcela postaviť centrum v okolí zdravotného strediska alebo niekde pri hlavnej trase. „Hľadala som márne a preto som sa rozhodla využiť veľký prístupný pozemok za našim domov v Matiašovciach.“ Projekt, o ktorý fyzioterapeutka z Matiašoviec požiadala, bol po dlhom snažení zamietnutý, ale podľa slov pani Aleny sa naďalej snaží a hľadá iné možnosti a verí, že začiatkom roku 2025 sa centrum otvorí.

SLUŽBY PRE VEREJNOSŤ

Pani Alena chce v rámci prevádzky ponúkať klientom bezbariérovo zariadené ambulancie a spolupracovať s lekárom, ktorý bude v centre k dispozícii. Cieľom je tiež spolupráca s poisťovňami, aby pacienti nemuseli za služby platiť vysoké ceny. „Chceme ponúkať odborné vyšetrenia, individuálnu a skupinovú liečebnú rehabilitáciu, elektroliečebné procedúry, magnet, ultrazvuk, laser, bezbolestnú  rázovú vlnu s diatermiou,  rašelinové zábaly, horské a bioptrónové svetlo, rôzne druhy masáží, vibračný stôl na zrýchlenie metabolizmu. Pomocou hydraulického zdviháka si dáme pacienta do  slanej vody v bazéne s tryskami a príjemným  svetlom a tak budeme nadľahčené telo rozcvičovať (hydrokinezioterapia). Využijeme blahodárne účinky infra sauny a taktiež(celé znenie článku nájdete v tlačenom vydaní.)

Objednajte si predplatné na rok (20€ v Zamagurí a 25€ celé Slovensko) ihneď - stačí vyplniť formulár.