Poznáte Petronelu Connell?

od | apr 4, 2024 | Nezaradené | 0 komentárov

Ak spomenieme jej rodné meno Deptová, zrejme už mnohí z vás niečo tušia. Petronela pochádza zo Spišskej Starej Vsi a dá sa povedať, že pandémia jej zmenila život. Na cestu výtvarnej tvorby sa vydala v dobe covidu, aj keď, ako sama hovorí, túžba hmatateľne sa dotknúť tejto sféry v nej prebývala už dlhé roky. Síce nie je absolventkou školy s umeleckým zameraním, nelimituje ju to v tom, aby si postupne nachádzala cestu s vlastnou autenticitou a vnútorným vyjadrením. To na plátne vyjadruje jasnými farbami a sýtymi emóciami. ,,Mám vlastnú výtvarnú filozofiu a rafinovaný kolorit. Venujem sa abstrakcii, ktorá ma doslova vtiahla do záhadných tajov, kde môžem putovať až za hranicu hmotného, hmatateľného sveta.”   

Počas predposledného marcového víkendu sa Petronela odprezentuje v New Yorku a postupne v ďalších svetových metropolách. Podujatie, na ktorom participuje, organizuje sieť galérií “Holy Art Gallery”, ktorá v Londýne, New Yorku a Aténach prezentuje umelecké diela tvorcov, ktorí reagovali na otvorenú výzvu s ochotou prezentovať a konfrontovať sa v medzinárodných podmienkach. ,,Naše pobočky v Londýne, New Yorku a Aténach nám umožňujú nielen predviesť rozmanitú škálu umenia, ale aj podporovať zmysluplné spojenia s miestnymi umeleckými komunitami, vďaka čomu prinášame skutočne jedinečný a autentický zážitok.”

Petronela Connell: ,,Zahraniční kurátori rôznych galérií oslovujú tvorcov najmä cez sociálne siete, prípadne cez známych žijúcich v zahraničí. Človek samozrejme neočakáva zázraky, ale myslím si, že kvalitne zrealizovaná participácia na takýchto projektoch môže byť pre umelca…(celé znenie článku nájdete v tlačenom vydaní.)

Objednajte si predplatné na rok (20€ v Zamagurí a 25€ celé Slovensko) ihneď - stačí vyplniť formulár.