Podujatie Pivo v Pieninách má za sebou úspešný štar

od | júl 27, 2023 | Nezaradené | 0 komentárov

Prvá sobota júla bola testom pre nové podujatie v Pieninách. Na prvom nádvorí kláštora v Červenom Kláštore sa uskutočnila akcia venovaná remeselnému pivovarníctvu. Pivo v Pieninách, teda prvý pivný festival v Zamagurí, síce bojoval počas celého dňa s premenlivým počasím, no aj napriek tomu sa tešil úspešnému prvému ročníku. Počas celého dňa navštívilo festival približne 500 návštevníkov, ktorí mohli ochutnať viac ako desiatku pív, ktoré sú nepasterizované, nefiltrované a varené v malých objemoch v porovnaní s bežne dostupnými tradičnými značkami. Priemerná cena piva bola 2,50 za 0,3 pohár. Suma je však pomerne vyššia z pochopiteľných dôvodov. Náklady na proces varenia, skladovania, distribúcie sú v podmienkach malých pivovarov iné ako u pivných gigantov. Remeselné pivo si tiež vyžaduje osobitnú pozornosť vzhľadom k tomu, že ide o “živé pivo”. Podujatie organizovali tri subjekty, a to PIVOVAR STEAMROCK zo Spišskej Starej Vsi, CYPRIÁN, n. o. Červený Kláštor a RAMAGU, o. z. Partnerom podujatia bolo Mesto Spišská Stará Ves. Na dojmy z podujatia sme sa opýtali priamo účastníkov.

Boris Švirloch,  návštevník podujatia z Kežmarku: “Bolo to výborné, parádne pivá, skvelí ľudia, úžasná atmosféra, dobrý program. Ani tie dažďové prehánky neprekážali veľmi. Z takých drobností, ktoré možno do budúceho roku doladiť: slnečníky nad stolmi, ktoré by chránili ako pred dažďom, tak aj pred priamym “sponzorom” a možno ešte trochu bohatší výber občerstvenia, teda jedla, aj nejaké drobnosti na zakusnutie – praclíky, pagáče, oriešky… Ale celkovo na jednotku, už sa teším na budúci rok!” 

Pivovar Padre Brewing, Košice: “Ďakujeme organizátorom za pozvanie, skvelá akcia, ešte lepšia spoločnosť pivovarov a na prvom mieste jednoznačne veľké ďakujeme návštevníkom, ktorých neodradilo ani premenlivé počasie a ukázali, že aj v tomto nádhernom kúte Slovenska má remeselné pivo svoje miesto.” (celé znenie článku nájdete v tlačenom vydaní).

 

Objednajte si predplatné na rok (20€ v Zamagurí a 25€ celé Slovensko) ihneď - stačí vyplniť formulár.