Omše v Haligovciach lákali média – vyjadrenia zainteresovaných

od | mar 9, 2021 | Nezaradené | 0 komentárov

Celoštátne médiá priniesli reportáže o slúžení sv. omší v Haligovciach, kde naznačovali porušenie aktuálnych protipandemických opatrení. Televízne reportáže sa objavili vo vysielaní RTVS, či TA3. Posledná menovaná televízia ponúkla v reportáži tvrdenie o tom, že kňaz v obci Haligovce nerešpektuje nariadenie vlády, biskupského úradu, ani hygienikov a každý pracovný deň údajne slúži omše za účasti veriacich. V tejto súvislosti sme sa rozhodli získať reakcie zainteresovaných na uvedené reportáže. O stanovisko sme požiadali farára obce, pána Penxu, biskupský úrad a priestor sme poskytli aj starostke obce (i keď uznávame, že táto záležitosť nesúvisí so samosprávou).

VYJADRENIE KŇAZA FARNOSTI HALIGOVCE NA REPORTÁŽ ODVYSIELANÚ TELEVÍZIOU TA3 – 09.02.2021 O BOHOSLUŽBÁCH, KTORÉ SA KONALI V OBCI HALIGOVCE:

Dňa 8.2.2021 som slúžil sv. omšu o 17.00 hod. v kostole v Haligovciach na určitý úmysel, ktorý dala určitá rodina. Sv. omša bola za účasti do 6 osôb, tak, ako mi povoľuje nariadenie covid-automat v danom regióne pri II. stupni varovania, ktorý začal platiť v pondelok 8.2.2021. Na výveske pred kostolom je program sv. omší s úmyslom, za koho sa bude slúžiť sv. omša. Takto mávam každý deň sv. omšu o 17.00 hod. v kostole od pondelka do soboty a v nedeľu mám sv. omšu cez obecný rozhlas, aby som tak sprístupnil veriacim čo najlepšie Božie slovo, keď nemôžu mať plnú účasť na sv. omšiach v kostole kvôli pandémii. Takto som sa rozhodol od pondelka, na základe rozhodnutia vlády, praktizovať bohoslužby podľa covid-automatu, ako je to v ňom uvedené. Ako som slúžil sv. omšu, počas sv. omše prišli na kontrolu z Regionálneho úradu zdravotníctva zo SL, spolu s televíziou TA3. Ja som o tom nevedel, lebo som slúžil sv. omšu. Počas sv. omše začali chodiť okolo kostola a cez okná fotili a natáčali mňa i prítomných ľudí v kostole (… celý článok nájdete v tlačenom vydaní Zamagurských novín.)

V plnej verzii článku prinášame aj vyjadrenia ďalších dotknutých strán.

 

Objednajte si predplatné na rok (20€ v Zamagurí a 25€ celé Slovensko) ihneď - stačí vyplniť formulár.