Nový kontrolór v Spišskej Starej Vsi

od | feb 1, 2024 | Nezaradené | 0 komentárov

Jozefa Jendrichovského vnímajú mnohé obce regiónu nielen ako odborníka v oblasti samosprávy, či ekonomiky, ale aj ako moderátora, či príležitostného herca a ľudového rozprávača. Vo verejnej správe profesionálne pôsobí už niekoľko rokov, no jeho oddychovým svetom je práve svet kultúry a zábavy. Ako hlavný kontrolór pôsobí v niekoľkých samosprávach a o túto funkciu sa prihlásil aj v Spišskej Starej Vsi. Po jednom z jeho prvých pracovných dní sme stihli uskutočniť krátky rozhovor.   

V Spišskej Starej Vsi si sa o funkciu kontrolóra pokúsil po druhýkrát. Teraz aj úspešne. Bol si zvolený z dvoch uchádzačov o tento post. Možno zavážilo aj to, že táto práca nie je pre teba žiadnou novinkou.  

Možno áno. Je to však prvé mesto, v ktorom som kontrolórom. I keď je to malé mestečko, je to pre mňa do istej miery výzva. Funkciu hlavného kontrolóra vykonávam v niektorých samosprávach už od roku 2007 a som rád, že dnes môžem konštatovať, že som si v praxi prešiel rôznymi situáciami, ktoré mi charakter tejto práce postupne viac poodhalili. V samospráve som v minulosti pôsobil aj vo funkcii odborného referenta.  

Aké je tvoje odborné a profesionálne zázemie? Akými očami sa pozeráš na túto funkciu? 

Vyštudoval som Obchodnú akadémiu v Starej Ľubovni a magisterský titul som získal v odbore probačný a mediačný úradník na Gréckokatolíckej teologickej fakulte Prešovskej Univerzity. Kontrolór je pozícia so širokým poľom pôsobnosti a nie je to len o ekonomických zručnostiach, ale malo by to byť aj o komplexnejšom rozvoji samosprávy, nielen v zmysle kontroly, ale aj preventívneho…(celé znenie článku nájdete v tlačenom vydaní.)

Objednajte si predplatné na rok (20€ v Zamagurí a 25€ celé Slovensko) ihneď - stačí vyplniť formulár.