Hudobná udalosť desaťročia v Zamagurí! Blue Journal!

od | máj 5, 2022 | Nezaradené | 0 komentárov

Lístky na predaj TU! Klubový koncert famóznych mladých muzikantov so špičkovým hudobným vzdelaním. Hudobníci z rôznych kontinentov a šnúra v mestách ako Viedeň, Brno, Bratislava a Košice… A k tomu Spišská Stará Ves. Pre Zamagurie sa jedná o hudobnú udalosť desaťročia! Vzhľadom na žáner, renomé muzikantov, turné v troch krajinách a skupinu zloženú z hudobníkov z troch kontinentov! Hlavou projektu je Slovenka Ester Wiesnerová z Partizánskeho. Ester je medzinárodne aktívna hudobná skladateľka, speváčka, textárka a pedagogička. Šesť rokov sa jej činnosť sústredila v New Yorku a Bostone, no koncertné turné absolvovala aj v krajinách Ázie, Južnej Ameriky, Afriky a Európy.

Vlastnú tvorbu prezentovala na festivaloch ako Panama Jazz Festival, International Guatemala Jazz Festival, alebo EUROJAZZ. Jej kompozície a aranžmány zneli vo Wuhan Concert Hall v Číne, The Piano Man v Naí Dillí a pravidelne aj v Cafe Vivaldi v New York City. Ester bola jedným z desiatich umelcov vybraných spievať pre Lionela Richie a o pódium sa delila aj s Lucianou Souzou, alebo Daveom Hollandom. Spievala soundtrack k Pánovi prsteňov pred jeho tvorcom, skladateľom Howardom Shoreom, koncertovala pre prezidenta Slovenskej republiky, členov Európskeho parlamentu v Bruseli, alebo na konferencii TEDx v Bostone aj v Bratislave. Ester doposiaľ hosťovala na piatich albumoch a Blue Journal (máj 2022) bude jej debutovým autorským albumom, ktorý odznie aj v RAMAGU ATELIÉRI, 27. 5. 2022 o 19:00. 

Album Blue Journal, ktorý predstavia v tento večer aj v RAMAGU, vznikal štyri roky a zrodil sa uprostred koronového sveta a prázdnych ulíc. Posledný rok na debutovom albume Ester Wiesnerovej, Blue Journal, pracovalo okrem hudobníkov ďalších desať ľudí. V tomto neľahkom období sa umelcom na Slovensko podarilo priniesť veľkú modrú harfu z Francúzska, ale nielen to. Skúšať a nahrávať album prišli aj hudobníci z Veľkej Británie (Sam Knight – saxofón), Spojených štátov Amerických (Charles Overton – harfa), aj Japonska (Kan Yanabe – perkusie). Doplnil ich slovenský kontrabasista Michal Šelep. Všetkých týchto muzikantov uvidíte v RAMAGU naživo. 

Album sa nahrával v rakúskom štúdiu Wavegarden a mixoval ho Olle Romo, ktorý spolupracoval s menami ako Lady Gaga, Shania Twain či Elton John. Hudba tejto formácie ho oslovila natoľko, že sa album rozhodol mixovať zadarmo. 

Ester Wiesnerová: “Ahojte priatelia! Veľmi sa na vás v Spišskej Starej Vsi tešíme. Čaká vás harfa z Francúzska, harfista z Bostonu, perkusionista z Japonska, saxofonista z Británie a my dvaja Slováci. Naša hudba je úprimná, jemná a hlboká a veríme, že vás osloví. Do skorého videnia!”

Toto všetko sú dôvody, pre ktoré možno hovoriť o hudobnej udalosti desaťročia v Zamagurí! Lístky (10€/osoba) si môžete kúpiť v predpredaji na čísle 0903 647 089. Tešíme sa na stretnutie v RAMAGU ATELIÉRI v Spišskej Starej Vsi.  

KÚPIŤ LÍSTKY: https://tootoot.fm/sk/events/627399937588030b78c4f636

 

  

Objednajte si predplatné na rok (20€ v Zamagurí a 25€ celé Slovensko) ihneď - stačí vyplniť formulár.