Európsky pohár federácie I.K.B v bojových umeniach putuje do obce Havka! Dvakrát!

od | nov 10, 2023 | Nezaradené | 0 komentárov

V hale MOSiR Żywiec sa konala súťaž o Európsky pohár federácie I.K.B. v bojových umeniach. Podujatie organizoval športový klub Dragon Zywiec z poverenia Poľskej federácie bojových umení a obranných športov, na ktorom sa zúčastnilo vyše 230 pretekárov z Poľska a zahraničia.

Podujatie sa konalo v sobotu, 28. 10. 2023, v meste Żywiec a zúčastnili sa ho pretekári prevažne z Poľska, Slovenska, Čiech a Ukrajiny. Do súťaženia vo svojich kategóriách sa zapojilo celkom 234 súťažiacich z 21 rôznych klubov. V tejto konkurencii sa podaril súrodeneckej dvojici Sebastiánovi a Natálii Jabrockým z Havky zaznamenať významný úspech. Vo svojich kategóriách totiž nenašli premožiteľa a Pohár Európy tak putoval do ich rúk. Ich úspech je o to väčší, že obaja patria ešte len do detských kategórií. Veď Sebastián má ešte len 8 rokov a jeho sestra Natália 11. O ich výraznom úspechu sme sa na krátko zhovárali s ich rodičmi, Simonou a Pavlom Jabrockými.

“Deti sa najprv zúčastnili Majstrovstiev Poľska, kde skončili na stupni víťazov a tým sa kvalifikovali na Majstrovstvá Európy. Súťaže sa zúčastnilo 230 účastníkov zo 6 štátov. Sebastián a Natália bojovali vo svojej váhovej kategórii, kde vyhrali vo všetkých svojich zápasoch a tak skončili obaja na prvých priečkach so zlatými medailami. Bojovému umeniu Jiu-Jitsu sa venujú dva a pol roka a to aj preto, lebo v Zamagurí veľa možností nemajú a je to viac menej sebaobrana, čo sa im v dnešnej dobe zíde. Ich trénermi sú manželia z Poľska, Edyta a Artur Szpalek. Vďaka Rasťovi Marhefkovi sú tréningy aj na Slovensku v Spišskej Starej Vsi. Ako rodičia sme na nich veľmi hrdí. Každý ich turnaj, ktorý absolvujú, s nimi vždy prežívame. Za to, že ich pravidelne vozíme na tréningy a súťaže, čo je pre nás časovo náročné, sa nám teraz (celé znenie článku nájdete v tlačenom vydaní).

Ilustračné foto: archív Simony Jabrockej

Objednajte si predplatné na rok (20€ v Zamagurí a 25€ celé Slovensko) ihneď - stačí vyplniť formulár.