V Spišskej Starej Vsi budú hrať Lomnické čháve. Predaj lístkov spustený!

od | okt 5, 2022 | Nezaradené | 0 komentárov

14. 10. 2022 o 19:00 – RAMAGU ATELIÉR: LOMNICKÉ ČHÁVE, vstupné: 10€.

Predaj lístkov je už spustený: https://tootoot.fm/sk/events/633d1d4cc4dd35027c83789a

Tentokrát si dáme večer rómskeho temperamentu a rómskej kultúry. Dámy a páni, privítajte skupinu, ktorá má na konte účinkovanie na festivale Pohoda, či spoločný koncert s Mariánom Čekovským, Lukášom Adamcom, Jánom Kuricom. Sú melodickí, energickí a na Slovensku už veľmi dobre známi. Poznáte ich aj z úspešného účinkovania v show Československo má talent. Vstupné: 10€.

Takto o svojom vzniku hovorí samotná kapela:

“Kapela s pôvodným názvom Gypsy band Lomnické čháve sa do súčasnej formácie kreovala počas nakrúcania celovečerného dokumentárneho filmu KAPELA pod taktovkou Laca Kaboša v roku 2017. Práve počas nakrúcania dokumentu vystúpila táto muzikantská partia na festivale Pohoda 2017 v Trenčíne, kde dostala do totálneho tanečného varu celý Nay tanečný dom a priľahlé trávnaté plochy. Tu sa kapela rodí a zapisuje sa do zoznamu známejších muzikantov. Kapele sa otvárajú nové možnosti a je potrebné začať stavať reálne základy pre samostatný život tejto skupiny. Aby sme sa odlíšili od filmových hrdinov – zhodli sme sa na novom názve Lomnické čháve / Lomnickí chlapci. Pôvodne sme zamýšľali, aby všetko fungovalo aj po filme. Aby naďalej existovala kapela aj človek, ktorý by mal seriózny záujem ju koučovať. No objavili sa prekážky, pre Rómov neprekonateľné, nezhody na život a na smrť, ktoré jednoducho bránili tomu, aby príbeh, ktorý divák videl v kine, pokračoval aj v reálnom živote.

To bol jeden z momentov, keď si náš menežeris povedal spolu s nami , že by to bola škoda. Že kapelu treba potiahnuť. Keď už sme z rómskej osady vystúpili na prvý schodík, mohli by sme spoločnými silami zdolávať aj ďalšie schodíky. Nechcel, aby sa náš príbeh skončil záverečnými titulkami dokumentárnej snímky. Od ukončenia nakrúcania v júni 2017 sme  spolu, prešli sme toho dosť, dovolím si tvrdiť, že chalani urobili obrovský progres po všetkých stránkach, či v hudobnej, alebo v osobnej. Účinkovali sme na najväčšom festivale Pohoda trikrát, na Folklórnom festivale Východná, na Spišských folklórnych slávnostiach, Zamagurských folklórnych slávnostiach, na festivale Grape, Sitnoblues ..

Odohrali sme množstvo koncertov v mestách a obciach po celom Slovensku. Podarilo sa nám spojenie s Mariánom Čekovským, ktorý je mimochodom krstným otcom nášho debutového CD – To sme my live. Odohrali sme koncerty s Lukášom Adamcom, s Jankom Kuricom, spájam ich s folkloristami – Ľudová hudba Miša Nogu, skupina Muzička a s mnohými ďalšími muzikantmi a hudobníkmi. V marci 2019 sme absolvovali prvý koncert v Českej republike na Medzinárodnom filmovom festivale Jeden svět v Českom Krumlove , ďalší v júli na Medzinárodnom rómskom festivale ARA ART v Plzni. V septembri 2019 sme sa zúčastnili show Česko Slovensko má talent.” (zdroj: web kapely)

Objednajte si predplatné na rok (20€) ihneď - stačí vyplniť formulár.