KROMKOVCI VEDIA, ŽE SA TO DÁ!

od | jan 16, 2024 | Nezaradené | 0 komentárov

Otec Jozef a synovia Matúš a Igor Kromkovci stoja za úspešným biznis príbehom zo Zamaguria. V ich spoločnosti KREŽ stavili na niečo nezvyčajné. Ich značka korešponduje s históriou regiónu a názov produktu súvisí s dôveryhodnosťou, poctivosťou, či priam posvätnou vážnosťou. MONK totiž v angličtine znamená mních. V Spišskej Starej Vsi vyrábajú výživové doplnky svetovej kvality a majú za sebou export nielen do Európy, ale aj Ameriky, či Ázie. Ak hľadáte firmu, od ktorej si dopriať kvalitu, skúste sa spoľahnúť na domácich. My vám ich v tomto rozhovore s hrdosťou predstavujeme.  

MONK NUTRITION je značka, ktorá je v Zamagurí takou „tichou“, no dravou vodou. Firma už bola prezentovaná v celoštátne dostupných médiách, no aj napriek tomu možno mnoho ľudí zo Zamaguria netuší, čomu sa venujete. Skúste nám to teda „predať”…

Venujeme sa výrobe chutných, čisto prírodných produktov, ktoré pomáhajú športovcom, ale aj bežným ľuďom. Z trhákov našich produktov je to kolagén, ktorý máme v prémiovej kvalite, ktorá je vhodná aj pre Dubai. U nás všetky produkty balíme, miešame a pripravujeme tak, aby boli v čo najlepšej kvalite dostupné pre širokú verejnosť.

Na vašom e-shope nájdeme produkty plné energie, alebo superpotraviny a podobne. Predpokladám však, že web nie je vašim kľúčovým miestom odbytu. Ako prebieha predaj? Kde sa vám podarilo preraziť? 

Matúš: Momentálne je web iba doplnkovým spôsobom predaja. Je to hlavne prezentácia našich výrobkov cez internet s možnosťou nákupu. Naše výrobky predávame v rámci celej EÚ. Cez privátne značky sa naše výrobky dostali do celého sveta. Najďalej asi Japonsko a Južná Kórea. Budúci rok by sme chceli zvýšiť predaje cez e-shop. Máme viacero jazykových verzií. Slovenskú, českú a anglickú verziu.

Dá sa vaše produkty nakúpiť v Zamagurí? Ktoré z nich by ste odporučili napríklad pre denné užívanie?

Matúš: Naše výrobky si vieš kúpiť napr. v Lekárni Cyprián v Spišskej Starej Vsi. Na denné užívanie odporúčam náš halal kolagén, Antistress Rituál alebo pestrec mariánsky.

Igor: Denne užívam Antistress Rituál, ja si ho pripravujem len s minimom vody a tak chutí ako topená čokoláda, z daného produktu som nadšený, pretože obsahuje skvelé zdravé ingrediencie na podporu fungovania mozgu a lepšie zvládanie stresu.  Kolagén je skvelý pre zdravie kĺbov, krajšiu pleť, plus má vysoký obsah bielkovín a pomáha pri redukcii hmotnosti.

Na Slovensku i vo svete je mnoho firiem, ktoré ponúkajú podobné výživové doplnky, či superpotraviny… Ako sa v tom všetkom môže orientovať zákazník? Komu má veriť a ako si môže overiť dôveryhodnosť predajcu?

Matúš: Ja sa držím pravidla, že keď niečo znie až príliš dobre, nemusí to byť pravda. Väčšina podvodov má určité známky, ktoré si treba všímať. Napr. jedlo, aj keď dokáže ovplyvniť stav nášho zdravia, nedokáže liečiť rakovinu. Keby to tak bolo, onko oddelenia by sme nepotrebovali.

Igor: Kontrola zloženia a nutričných hodnôt. Avšak mám skúsenosť, že len málo ľudí pozerá druhú stranu obalu. Tip: BIO musí obsahovať BIO suroviny, musí mať BIO logo, nestačí len názov značky BIO.

Prečo ste do portfólia postupne pridávali aj ďalšie produkty? Nedá sa to celé postaviť len na energetických géloch, s ktorými ste začínali? 

Matúš: Chceme poskytovať komplexný servis zákazníkovi, aby sme mu pomohli v jeho aktívnom živote a uľahčili mu to v čo najzdravšej a najjednoduchšej forme. Keby sme ostali iba pri energetických géloch, časom by prešli ku konkurencii, kde by dostali viac ako len energetické gély.

Igor:  Športovec vo svojom aktívnom živote potrebuje viacero druhov produktov, snažíme sa byť čo najkomplexnejší.

Pamätám si, že v začiatkoch ste tovar vozili zo Spojených štátov. Dnes ste jeho producentom… Ako sa to stalo? 

Matúš: Náš obchodný partner zo Seattlu mal v tom čase už 68 rokov. Jedného dňa nám povedal, že chce odísť do penzie, ale keď sa nám podarí produkt vyrobiť, môžeme mu ho dodať. Nechcel skončiť zo dňa na deň, ale tiež si nechcel dať vyrobiť tovar na 4 roky dopredu ako predtým. Pre nás to bola príležitosť aj… (celé znenie článku nájdete v tlačenom vydaní.)

Objednajte si predplatné na rok (20€ v Zamagurí a 25€ celé Slovensko) ihneď - stačí vyplniť formulár.