DEBATY Z RAMAGU – počúvaj nové podcasty

od | jan 23, 2023 | Nezaradené | 0 komentárov

Po dlhšej odmlke vám opäť prinášame nové podcasty, tentoraz zo série Debaty z Ramagu. Ramagu ateliér vo svojom programe každý mesiac ponúka rozhovory so zaujímavými osobnosťami a nahlodáva témy na zamyslenie. V sérii nových podcastov Debaty z Ramagu si tak môžete vypočuť:

42 – DEBATY Z RAMAGU: Rozhovor s Vladom Benkom, zakladateľom Divadla Commedia Poprad
Režisér a zakladateľ rešpektovaného a úspešného Divadla Commedia Poprad, držiteľ ocenenia “Tvorivý čin roka”, svojrázny herec a autor mnohých inscenácií – sa s nami porozpráva o svojom diele, živote a divadle. Tento podcast je súčasťou programu kultúrneho centra RAMAGU ATELIÉR, ktorého podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

43 – DEBATY Z RAMAGU: Rozhovor s vojnovým fotografom Jurajom Mravcom
V decembri 2022, tesne po návrate z ukrajinského Chersonu sme mali možnosť privítať v RAMAGU váženého hosťa – Juraja Mravca. Neakceptovateľná a barbarská ruská agresia na Ukrajine očami človeka, ktorý ako fotograf niekoľkokrát do roka zažíva bojovú líniu. Informácie o Ukrajine z prvej ruky. Juraj Mravec je významným slovenským fotografom, držiteľom novinárskej ceny, či SLOVAK/CHZECH PRESS PHOTO.

 

44 – DEBATY Z RAMAGU: Rozhovor s Veronikou Homolovou Tóthovou autorkou bestselleru Mengeleho dievča
Veronika Homolová Tóthová – úspešná autorka knižných bestsellerov Mengeleho dievča a Mama milovala Gabčíka, prichádza do RAMAGU, kde sa spolu budeme rozprávať o jej tvorbe, živote spisovateľa a silných témach, ktoré prináša.

 

45 – DEBATY Z RAMAGU: O filozofii a náboženstve s Martinom Škárom a bratom Reginladom (téma: viera a matematika)
VIERA A MATEMATIKA, PRAVDA A NEPRAVDA. Ateliér RAMAGU a Filozofická fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach prinášajú novú sériu diskusií. Stálym hosťom bude Mgr. Martin Škára, PhD. a hosťom pre túto tému bude kňaz, košický dominikán, brat Reginald. Dajte si u nás pohár dobrého vína a vypočujte si moderovanú diskusiu o tom, na čom skutočne záleží.

 

46 – DEBATY Z RAMAGU: O filozofii a náboženstve s Martinom Škárom a Dušanom Hruškom (téma: smrť a život po nej)
Opäť k nám prichádzajú doktori filozofie, Martin Škára a Dušan Hruška, pedagógovia Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Tentokrát je téma mimoriadne hlbavá. Reč bude o smrti, teda o tom, čo nás čaká a neminie. Ako na to nazerá filozofia?

 

Všetky podcasty nájdete v aplikáciách SPOTIFY, APPLE PODCAST, či GOOGLE PODCAST (do vyhľadávania zadajte v aplikácii “Zamagurské noviny”). Všetky podcasty sú zadarmo! Ak sa vám páči, podporte nás kúpou symbolického vstupného v hodnote 3,00€ zaslaním SMS na 8866 v tvare RAMAGU.

 

Objednajte si predplatné na rok (20€ v Zamagurí a 25€ celé Slovensko) ihneď - stačí vyplniť formulár.